Версія для слабозорих

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Open menu

Меню

Open menu

Посилання

 

gerb12

header logo

ukc

 

НАШ QR-кодqrcode

Вхід на сайт

поради

Якщо усне мовлення дитина опанувала ще перед школою, то писемним їй ще належить оволодіти.Чим краще буде розвинене усне мовлення, тим легше буде опанувати читання й письмо.

У багатьох, дітей часто спостерігається нерізко виражене відставання у мовленнєвому розвитку, яке в дошкільному віці зазвичай не привертає до себе особливої уваги батьків, проте в подальшому може перешкоджати якісному навчанню і призвести до появи специфічних помилок, зокрема на уроках української мови.

Детальніше:Поради батькам майбутніх першокласників

zatrimka movnogo rozvitku 2

Розвиток дитини дуже індивідуальний. Не можна порівнювати свою дитину з іншими дітьми.

 Спочатку дитина тільки слухає, накопичує так званий «пасивний словник», запам’ятовує слова і звуки. Пізніше він накопичує і розвиває свій «активний словник»: дитина починає видавати різні звуки, намагається говорити. Все це відбувається десь в 1 рік. У наступні півроку Ваше чадо навряд чи скаже нове слово, адже словниковий запас практично не розширюється.

Детальніше:Затримка мовленнєвого розвитку

zagnedorozvitok

Дошкільний вік має особливо важливе значення для розвитку психіки та формування особистості дитини. У перші три роки свого життя малюк за допомогою дорослого пізнає світ, починає розуміти призначення предметів; у цей час закладається основа майбутніх рис характеру та здібностей дитини, формується ставлення до себе та навколишнього світу, інтенсивно розвивається мовлення.

Детальніше:Загальний недорозвиток мовлення у молодших дошкільнят

movlennya

Серед порушень психофізичного розвитку у дітей дошкільного віку вади мовлення спостерігаються чи  не найчастіше. І це не випадково. Мовлення дуже складна психічна функція. Його нормальний розвиток можливий лише за умови сформованості мислення, уваги, памяті, сприймання (насамперед слухового, зорового), рухової сфери дитини . Будь — яке відхилення у розвитку названих процесів обов’язково позначається на стані мовлення дитини.

Детальніше:Психологічні особливості дітей з порушенням мовлення

vikovi

Перший рік життя.

1-2 міс. Дитина починає спілкування з дорослим. Малюк намагається спілкуватися за допомогою міміки та активних рухів. Посміхається при спілкуванні з дорослим. Виникає “комплекс пожвавлення”. З 3-4 міс. повертається на голос дорослго. З 3-6 міс. з’являється гуління, яке відрізняється від початкового різноманітністю звуків. Подовжуються ланцюжки звуків та з’являються сполучення губних звуків з голосними (па, ба, ма). Відбувається перехід до наступного етапу – лепету, який є дуже важливим в розвитку малюка. В період лепету (6-8 міс.) окремі артикуляції поєднуються в певній послідовності.

Детальніше:Вікові характеристики мовленнєвого розвитку

Copyright © 2024 ОЗ "Шпанівський ліцей" Rights Reserved.